Sklep miesny hajka

Zanim przedsiębiorca otworzy sklep w sferze mięsnej, musi zadbać o odpowiedni pokój dodatkowo jego wyposażenie. Lokal powinien zawierać salę sprzedażową i zamknięte pomieszczenie magazynowe, dane do przechowywania nadwyżki towaru. W szerokich sklepach polecane jest wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia – chłodni, w jakim zawsze panuje niska temperatura. W krótszych placówkach taką działalność z powodzeniem mogą wykonywać lodówko-zamrażarki.

Wyposażenie sklepu mięsnego w podobny sprzęt AGD jest kwestią kluczową. Aby sklep funkcjonował sprawnie, dodatkową partię towaru warto jest przechowywać pod chłodnią ekspozycyjną w określonej komorze. Dzięki temu łatwo można uzupełniać braki w produkcie na sali sprzedaży, bez potrzeby ściągania jej poprzez człowieka. Chłodnie sklepowe to najistotniejszy mebel w zakładzie. Posiadamy sporo rodzajów chłodni do zbioru w nowych rozmiarach: witryny, regały, szafy, lady chłodnicze, lady narożne i szafy podblatowe. Potrafią stanowić przeszklone lub pełne.

Jeżeli należy o sprzęt mrożący, to historia bierze się podobnie: można uzyskać szafy i witryny przeszklone lub zamrażarki. Sprawdzą się również lodówko-zamrażarki. Niezbędnym elementem wyposażenia jest i krajalnica do wędlin. Warto zwrócić uwagę, czy stanowi ona noże chromowane ze określeni nierdzewnej oraz czy umożliwia regulowanie grubości plastra. Powinna ponadto być zwykła w demontażu, co umożliwia utrzymanie dania w czystości. Prócz tego chodzi zaopatrzyć sklep w noże i sterylizator do noży. W ofercie są sterylizatory wodne i UV.

Bardziej trudny odbiorcy będą zadowoleni z ofert zmielenia mięsa na siedzeniu w biznesie. Posłuży do ostatniego wilk do mięsa. Nazywany jest także szarpakiem lub maszynką do mięsa. Natomiast na tym wyposażenie sklepu mięsnego się nie kończy! Przydatna będzie jeszcze waga internetowa z wyświetlaczem, kloc masarski i topór do porcjowania mięs z kością oraz kasa fiskalna.

Na indywidualnym końcu trzeba wyposażyć zakład w meble. Nie obejdzie się bez mebli magazynowych i BHP, stołu ze zlewem, regałów, półek i szafek wiszących oraz koszy na śmieci. Przydatny jest i stół narożny lub przyścienny. Sala sprzedaży musi być urządzona w klimatyzację, dzięki której możliwe jest regulowanie temperatury w składzie. Wymieniony sprzęt jest wspaniały, ale niezbędny w specjalistycznym sklepie mięsnym.